Geef me werk dat bij me past………

  • 0

Geef me werk dat bij me past………

Geef me werk dat bij me past en ik hoef nooit meer te werken,
Confusius

Met dit bekende citaat begon aflevering 4 uit de serie “De wereld in zeven dagen”.
In tijden van tegenstellingen en onwetendheid zendt de VPRO deze weken deze bijzondere serie uit. Kijken!
Over verschillen en overeenkomsten tussen mensen op hele diverse plaatsen in de wereld. De programmamakers bevragen mensen in Turkije, Kenia en Brazilië, Rusland, China en in ons eigen land. Steeds over een ander levensthema. De liefde, geloof, media, familie.
Allemaal mensen op zoek naar geluk, harmonie en erkenning.

clerk-18915_1920De aflevering die ik laatst zag, ging over werk. Nu is fijn werk voor mij enorm belangrijk. Ik werk voor mijzelf en mijn kinderen. En ook voor de mensen bij mij aan tafel. Ik vind werken fijner en gemakkelijker als ik daarmee ook anderen kan helpen. Ik doe het werk dat bij mij past en dat gun ik iedereen.

Hoe zit dat bij de mensen in die andere landen? Wat kan ik daar van leren?
Heeft werk een andere betekenis in een ander land, andere cultuur? Verrassend genoeg zijn de overeenkomsten groter dan de verschillen.

Dit viel mij op:
> Mensen hebben werk nodig om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien. Voor zichzelf te kunnen zorgen, voor hun gezin.
> Iedereen heeft behoefte aan werk dat bij hem of haar past.
> In al die landen is het net zo belangrijk om de goede balans te vinden tussen hard werken en tijd overhouden voor je jezelf en je gezin.
> Het land waarin je leeft maakt wel het verschil. Niet overal is gemakkelijk werk te vinden. Sommigen moeten daarvoor ver of lang van huis.

Laatst werd ik spontaan gebeld door een onbekend iemand. Ze was op mijn website terecht gekomen omdat ze helemaal vast was gelopen in haar werk en iemand zocht die haar kon helpen met het nemen van een besluit.
Ze had maar één vraag: moet ik dit maar proberen vol te houden of nu ontslag nemen? Daar heb ik natuurlijk geen pasklaar antwoord op, maar ik heb haar wel kunnen helpen met het stellen van een paar vragen.
En eigenlijk ging het voor haar ook om dezelfde punten als hierboven.
> Levensonderhoud
> Plezier in wat je doet
> Balans.

We bespraken kort haar noodzaak om geld te verdienen, maar ook de noodzaak om gezond te blijven en niet in de problemen, of ziek, te raken door het werk wat ze nu deed.

Behoefte aan fijn werk, voldoende inkomen, voldoening, goede balans, lijkt mij iets heel universeels. Waar je ook woont, wat je kenmerken ook zijn. Alleen heeft niet iedereen dezelfde keuzevrijheid.

Ik help mensen graag te onderzoeken
> wat het beste bij hen past
> welke keuzevrijheid ze hebben in hun persoonlijk leven
> welke handvatten ze kunnen gebruiken om te komen waar ze willen zijn.

Als ik weer iemand op weg heb kunnen helpen word ik daar best gelukkig van. En dat maakt dat ik mijn werk niet altijd als werk ervaar. Ik doe het graag en prijs mezelf gelukkig dat ik dit kan doen.

Kan ik jou helpen bij het vinden van werk dat bij jou past? Laat het me weten!

Werk ze!

handtekening