Belichting maakt het verschil.

  • 0
Belichting maakt het verschil.

Belichting maakt het verschil.

Tags : 

Welk licht werp jij op jezelf?

 

“De werkelijkheid laat zich door niets veranderen dan de geest. Daar ben ik wel achter.  Om de dingen anders te maken hoef je ze niet aan te raken. Je moet ze alleen anders zien. Het is niets. Het licht moet er even op vallen, dat is alles, zoals op de gravure achter glas. Ineens merk je hem op en je kunt nauwelijks nog geloven dat hij je daarvoor altijd was ontgaan. “
Uit ‘Een schitterend gebrek.’ van Arthur Japin.

 

In mijn werk en leven spreek ik dagelijks mensen met een overvloed aan talenten, kennis, werkervaring, levenservaring, zelfinzichten. En toch kunnen ze zelf die rijkdom niet goed zien, of zichtbaar maken.

Die belichting, dat is wat ons te doen staat. Zodat je zelf ziet wat er allemaal in jou zit. En je het ook aan anderen kunt laten zien. Zodat ze jou ook zien, met alles wat je meebrengt.

Ik vergelijk dat proces van zichtbaar maken wel eens met het kopen van een stofzuiger.
Stel je voor dat je een nieuwe stofzuiger nodig hebt en in de winkel hebben ze er één die je misschien wilt. In het volle rek, in een kartonnen doos. Met kleine lettertjes over vermogen, zuigkracht, accessoires, snoerlengte, kleur. Je moet best wel moeite doen om hem uit te pakken wil je hem goed kunnen zien.

En stel je nu eens voor dat precies zo’n zelfde stofzuiger staat te glanzen en glimmen midden in de winkel. Op een fluwelen verhoging, in een vitrine. Spots erop gericht. Kaartje erbij met zijn sterke kanten.
Dezelfde stofzuiger, met dezelfde functionaliteiten, ziet er dan opeens heel anders uit. Die wil je!

Je kan je bagage niet veranderen. Je ervaring, je bedrading, je dromen. Je brengt mee wat je meebrengt. Maar je kunt heel veel doen aan het goed belichten van jezelf. Je mooiste en beste kanten zichtbaar maken. Eerst aan jezelf, dan aan anderen. 

Je bent altijd in staat om het zoeklicht te richten op dat deel van jezelf dat je graag wilt laten zien.  Zoals een fotograaf keuzes kan maken in belichting, zonder de werkelijkheid te veranderen.

In een eerste gesprek bespreken we altijd wat ons samen te doen staat. Ik kan niks helen, ik kan niks aan jou, of aan je ervaringen, of talenten, veranderen. Ik kan je wel laten ontdekken

 – waar jouw beste kanten in zitten,
 – wat je best wat meer zou mogen belichten. Het licht voluit op mag laten schijnen.
 – En op welke manier je je kunt of wilt ontwikkelen. (Want daarin verschillen we natuurlijk van stofzuigers. )

Mijn werkwijze is hierop gericht. Op een gestructureerde manier onderzoeken we

 – Wat je allemaal meebrengt
 – Wat jou jou maakt
 – Wat je goed kan gebruiken, en wat even niet
 – Waar je naar toe wil
 – Wat je nodig hebt.

Goed belicht.
Zodat je jezelf goed kunt zien, en je dat ook kunt en durft te laten zien aan anderen.
Zoals jij dat wil. Zodat je de richting in kunt slaan die bij je past.

Heb jij moeite met jezelf in het licht te zetten? Je zelf te zien of jezelf te laten zien?

Maak een afspraak voor één van de gratis eerste gesprekken en we bespreken hoe ik je daarbij kan helpen.

Werk ze !

 

 

 

 

 

 

Wil je Burn-out of Bore-out vóór zijn? In mijn gratis E-book ‘In 5 stappen weer fluitend naar je werk!’ vind je handvatten die jou helpen om op tijd bij te sturen. Schrijf je dus nu in voor mijn E-zine en je krijgt het E-book automatisch in je Inbox.

 

https://www.florusseotc.nl/tag/talent

Afbeelding: https://pixabay.com/nl/photos/briljant-glas-sparkle-glans-gloed-4631346/

 


Plaats hier uw reactie

Wil je Burn-out of Bore-out vóór zijn? In mijn gratis E-book
vind je handvatten die jou helpen om op tijd bij te sturen.
Je gegevens worden vertrouwelijk behandeld. Onder elke E-zine staat een afmeldlink zodat jij je weer heel eenvoudig uit kunt afschrijven. Door dit formulier in te vullen geef je Florusse Ontwikkeling Training Coaching toestemming je gegevens te gebruiken voor het toesturen van E-zines en om je op de hoogte te houden van blogs, artikelen en andere relevante informatie.
Schrijf je nu in voor mijn E-zine en je krijgt het E-book automatisch in je Inbox.
Bedankt voor uw aanmelding!
We moeten uw e-mailadres nog bevestigen.
Je gegevens worden vertrouwelijk behandeld. Natuurlijk kun je je altijd weer afmelden.
We hebben u zojuist een email gestuurd met daarin de link.
Klik op de link om het aanmeldproces te voltooien.
En ontvang per direct mijn gratis E-Book.
Florusse Ontwikkeling-Training-Coaching
Paradijslaan 32a
5611 KN Eindhoven