Ik ben een taalmaker.

  • 0

Ik ben een taalmaker.

Tags : 

 

 

Als ik duidelijk moet maken wat ik doe, dan ontkom ik niet aan de trefwoorden, de ‘vind’-woorden, die bij mijn werk horen. Zoals loopbaancoaching, werken in High Tech organisaties, professionals, studenten, specialisten, zelfstandigen, veel ervaring. Met verstand van en heeeeel veel ervaring met hoogbegaafdheid, autisme, neurodiversiteit. Maar eigenlijk zijn dat woorden die mij niet aantrekken.

Ja, je kunt me via die ‘vind’-woorden op het spoor komen, graag zelfs en het is ook waar ik verstand van heb, maar het beschrijft niet helemaal wat ik het liefste doe.
De mooiste kant van mijn werk vind ik zelf: Taal maken. 
Dat is waar ik mijn gasten het liefste mee help.

Woorden die jou recht doen.

Via onze gesprekken en opdrachten komen we bij de taal en de woorden die bij jou horen. Waar jij jezelf mee kunt beschrijven, identificeren. Die bij jou meteen herkenning en een goed gevoel oproepen. Woorden die persoonlijker zijn dan de labels, hokjes, etiketten, modewoorden en containerbegrippen.

Woorden die helemaal passen bij jou en die jou recht doen. Die niet automatisch gegenereerd worden uit een rapportage of vragenlijst, maar die bij jou ontstaan zijn door onze zoektocht, interactie en alle paden en zijpaadjes die we bewandelen. Zodat je ze zelf voelt.

 

In jouw taal

Ik omschrijf het ook vaak als:

Taal vinden waarmee je met droge handen en droge ogen over jezelf kunt vertellen.

Dat is wat we eigenlijk doen. Taal maken. 

Je leert in jouw taal en taalgebruik:
* je zelf te beschrijven,
* te benoemen welke bijzondere kanten er wel of niet bij jou horen,
* wat je nodig hebt

Met die woorden voel je je stevig. Kun je over je zelf vertellen. Over je persoon, je bagage, wat je nodig hebt, hoe je op je best bent, hoe je wil werken.
Taal die jij kunt gebruiken om je pad te vinden.

Met zelfvertrouwen het gesprek aan kunnen gaan.

Als je je stevig voelt en vol vertrouwen bent dat je de juiste woorden paraat hebt, kan je ook gemakkelijker praten over

* jezelf,
* hoe het met je gaat,
* wat jou kenmerkt,
* wat je nodig hebt in werk en werkomgeving,
* wat je van een ander nodig hebt. In je je huidige of toekomstige werk. Of in de relatie.

Drietrapsraket.

Het is als een drietrapsraket:

1. Zelf in jouw woorden kunnen benoemen wat er allemaal in jou zit en wat jou kenmerkt.
2. Jezelf kunnen beschrijven met woorden die jou goed passen en die jou recht doen.
3. Die woorden gebruiken om over jezelf te communiceren met anderen.

Dan kun je elk gesprek over jezelf op een gelijkwaardige basis voeren. Dan ontstaat er echte interactie en communicatie waar jezelf niet hoeft te verwijten dat je het achteraf anders had moeten formuleren.

Aan de ander kan je niks doen, wel aan het kiezen van woorden die jij voor jezelf  het beste vindt passen.

Wil jij ook onderzoeken welke taal het beste bij jou past om over jezelf te kunnen praten als het nodig is?

Ik ga graag met je op pad om het uit te zoeken.

Je kunt bij mij terecht voor één coachingsgesprek, het Vliegwielgesprek, of voor een uitgebreidere route uit het Goudmijnprogramma.

Mail me gerust, dan vinden we wel een goed moment voor een afspraak.

Werk ze!

 

 

 

Afbeelding van Xavier Turpain via Pixabay

———————————————–>

 

Wil je Burn-out of Bore-out vóór zijn? In mijn gratis E-book ‘In 5 stappen weer fluitend naar je werk!’ vind je handvatten die jou helpen om op tijd bij te sturen. Schrijf je dus nu in voor mijn E-zine en je krijgt het E-book cadeau!

Image by RAEng_Publications from Pixabay